Business Excellence Edycja 2019

Prowadzisz firmę? Dbasz o innowacyjność, etykę i wrażliwość społeczną?
Możesz zostać Laureatem XIV edycji Programu Promocji Firm “Business Excellence”.
Zyskasz obiektywną, ekspercką ocenę swojego przedsiębiorstwa oraz pakiet promocyjny.

 

youtube-ex
Fabryka Łożysk Tocznych

PBF

Fabryka Łożysk Tocznych – Kraśnik S.A. to najstarszy i największy producent łożysk tocznych w Polsce.

Od początku istnienia wyprodukowała ponad miliard sztuk łożysk dla znajdujących zastosowanie w różnych gałęziach gospodarki. Historia firmy sięga 1938 roku, kiedy w ramach Centralnego Okręgu Przemysłowego powstała fabryka amunicji. Pierwsze łożyska wyprodukowano w Kraśnickiej Fabryce Wyrobów Metalowych – tak wówczas nazywał się zakład - w 1949 roku.

Łożyska toczne służą do niwelowania skutków tarcia, umożliwiają ruch, dzięki nim życie toczy się naprzód w przenośni i dosłownie. Najmniejsze z nich ważą ok. 30 g, a największe 4700 kg. Podstawowe grupy konstrukcyjne to łożyska kulkowe, stożkowe, walcowe i baryłkowe. Osobną kategorią są typy łożysk przeznaczone do zastosowań specjalnych. Nasze wyroby są wszędzie. W każdej dziedzinie życia spotykamy urządzenia i maszyny, w których znajdują się łożyska. Najwięcej bo ok. 60 % produkcji trafia do motoryzacji. Miejsca aplikacji łożysk z Kraśnika to m. in. osie kół, skrzynie biegów układy przeniesienia napędu w samochodach ciężarowych i osobowych. Ponadto nasze wyroby znajdują zastosowanie w hutnictwie i górnictwie, maszynach rolniczych, silnikach elektrycznych, wózkach widłowych i innych.

Łożyska znakowane PBF są w całości produkowane w naszej firmie w Kraśniku, przy wykorzystaniu naszego 65 - letniego doświadczenia oraz najnowszych zdobyczy techniki.

 
Patronaty Honorowe
 
luw patronat2018   Logo US w Lublinie wersja podstawowa wariant kolorowy logo zgl jpg    

 

Copyright © 2010 Mikrobit Sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone.

projekt Enzo Sp. z o.o.

wykonanie Mikrobit Sp. z o.o